Aachenosaurus: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 16: | Linia 16: | ||
| [[Gerard Smets|Smets]], [[1888]] | | [[Gerard Smets|Smets]], [[1888]] | ||
|- | |- | ||
| − | ! '' | + | ! ''A. multidens'' |
| [[Gerard Smets|Smets]], [[1888]] | | [[Gerard Smets|Smets]], [[1888]] | ||
|} | |} | ||
Wersja z 13:34, 1 lis 2011
| Autor: |
| Łukasz Czepiński |
Kawałek skamieniałego drewna, początkowo uznany za fragment szczęki hadrozaura. Źródło: http://lorfi.jimdo.com/aachenosaurus/
Opis
Aachenosaurus multidens Smets, 1888 to w rzeczywistości dwa kawałki skamieniałego drewna, które odkrywca uznał początkowo za fragmenty szczęki hadrozaura. Prawidłowej identyfikacji dokonał Louis Dollo. Smets próbował się jeszcze bronić, ale neutralna komisja uznała rację Dollo, a Smets całkowicie stracił twarz w kręgach naukowych.
Spis gatunków
| Aachenosaurus | Smets, 1888 |
|---|---|
| A. multidens | Smets, 1888 |