Chasmosaurinae: Różnice pomiędzy wersjami
m |
m |
||
| Linia 14: | Linia 14: | ||
|- | |- | ||
! '''Występowanie''' | ! '''Występowanie''' | ||
| − | | [[Ameryka Północna | + | | [[Ameryka Północna]] |
|- | |- | ||
! '''Systematyka''' | ! '''Systematyka''' | ||
Wersja z 21:05, 11 lis 2018
| Chasmosaurinae (chasmozauryny) | |
|---|---|
| Czas występowania |
80,6 - 66 Ma |
| Dieta | roślinożerne |
| Rozmiary | do 9 m długości |
| Występowanie | Ameryka Północna |
| Systematyka | Dinosauria
Chasmosaurinae Lambe, 1915 |
Ceratopsydy z dużymi rogami nadoczodołowymi i małym rogiem nosowym oraz słabo rozwiniętymi kolcami na kryzie.