2024: Różnice pomiędzy wersjami
m |
m |
||
| Linia 25: | Linia 25: | ||
|- style="background-color:Khaki" | |- style="background-color:Khaki" | ||
|'''''[[Vectidromeus|{{U|Vectidromeus insularis}}]]''''' | |'''''[[Vectidromeus|{{U|Vectidromeus insularis}}]]''''' | ||
| − | |{{Kpt|Longrich, Martill, Munt, Green, Penn & Smith}}, | + | |{{Kpt|Longrich, Martill, Munt, Green, Penn & Smith}}, 2024 |
|[[Neornithischia]]: [[Hypsilophodontidae]] | |[[Neornithischia]]: [[Hypsilophodontidae]] | ||
|[[Wielka Brytania]] | |[[Wielka Brytania]] | ||
Wersja z 16:39, 16 gru 2023
| Historia dinozaurologii |
|---|
| ... 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 |
| 2021 • 2022 • 2023 • 2024 • 2025 • 2026 • 2027 • 2028 • 2029 • 2030 |
| 2031 • 2032 • 2033 • 2034 • 2035 • 2036 • 2037 • 2038 • 2039 • 2040 ... |
Wydarzenia
Dinosauria
| Jak czytać spis? |
W 2024 roku opisano 2 nowe nazwy dinozaurów (2 nowe rodzaje i 2 nowe gatunki.
Obecnie za ważne taksony nieptasich przedstawicieli Dinosauria uznawane są wszystkie z nich.
| Nazwa | Autorzy | Klasyfikacja | Kraj | Wiek | Uwagi |
|---|---|---|---|---|---|
| Inawentu oslatus | Filippi, Juárez Valieri, Gallina, Méndez, Gianechini & Garrido, 2024 | Sauropoda: Titanosauria | Argentyna | późna kreda | |
| Vectidromeus insularis | Longrich, Martill, Munt, Green, Penn & Smith, 2024 | Neornithischia: Hypsilophodontidae | Wielka Brytania | wczesna kreda |