Gresslyosaurus: Różnice pomiędzy wersjami
m (Usunięto przekierowanie do Plateosaurus) (Znacznik: Usunięto przekierowanie) |
m |
||
| Linia 40: | Linia 40: | ||
|- | |- | ||
| = "Gresslysaurus" | | = "Gresslysaurus" | ||
| − | |{ | + | |{{Kpt|[[Lydekker]]}}, [[1888]] |
| przejęzyczenie | | przejęzyczenie | ||
|- | |- | ||
Wersja z 17:30, 29 kwi 2024
Opis w trakcie rozbudowy.
| Autor: | Michał Siedlecki |
| Gresslyosaurus (gresliozaur) | |
|---|---|
| Długość | zobacz tekst |
| Wysokość | zobacz tekst |
| Masa | zobacz tekst |
| Dieta | roślinożerny |
| Miejsce | zobacz tekst |
| Czas | zobacz tekst |
| Systematyka | Dinosauria |
Okaz typowy Gresslyosaurus ingens. Zdjecie: Ghedoghedo . [1] | |
Wstęp
Gresslyosaurus to słabo poznany rodzaj zauropodomorfa z grupy plateozaurydów żyjący na terenie dzisiejszych Niemiec i Szwajcarii w drugiej połowie epoki późnego triasu.
Spis gatunków
| Gresslyosaurus | Rütimeyer, 1857 | ?nomen dubium |
| = "Dinosaurus" | Rütimeyer, 1856 | nomen nudum (nazwa zajęta przez rodzaj terapsyda) |
| = "Gresslysaurus" | Lydekker, 1888 | przejęzyczenie |
| = "Greslyosaurus | Heilmann, 1927 | przejęzyczenie |
| = "Greeslyosaurus" | Yadagiri, 1988 | |
| G. ingens | (Rütimeyer, 1856) Rütimeyer, 1857 | ? nomen dubium |
| = "Dinosaurus gresslyi" | Rütimeyer, 1856 | |
| = Plateosaurus ingens | (Rütimeyer, 1857) Galton, 1998 |
Bibliografia