Leptoceratopsidae: Różnice pomiędzy wersjami
m |
m (Zastępowanie tekstu - "|prawa granica=" na "|") |
||
| Linia 3: | Linia 3: | ||
|- | |- | ||
! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ||
| − | |{{Występowanie|lewa granica=84| | + | |{{Występowanie|lewa granica=84|66}} |
84 - 66 [[Ma]]<br> | 84 - 66 [[Ma]]<br> | ||
<small>[[późna kreda]] ([[santon]] - [[mastrycht]])</small> | <small>[[późna kreda]] ([[santon]] - [[mastrycht]])</small> | ||
Wersja z 15:02, 10 gru 2018
| Leptoceratopsidae (leptoceratopsydy) | |
|---|---|
| Czas występowania |
84 - 66 Ma |
| Dieta | roślinożerne |
| Rozmiary | do 4 m długości |
| Występowanie | Ameryka Północna Azja ?Europa |
| Systematyka | Dinosauria
Leptoceratopsidae Nopcsa, 1923
|
Bazalne neoceratopsy, pozbawione rogów, o masywnie zbudowanej żuchwie.