Ankylosauridae: Różnice pomiędzy wersjami
m |
m (Zastępowanie tekstu - "{{Występowanie|lewa granica=" na "{{Występowanie3|") |
||
| Linia 3: | Linia 3: | ||
|- | |- | ||
! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ||
| − | |{{ | + | |{{Występowanie3|140|prawa granica=66}} |
ok. 140 - 66 [[Ma]]<br> | ok. 140 - 66 [[Ma]]<br> | ||
<small>[[wczesna kreda]] ([[berrias]]) - [[późna kreda]] ([[mastrycht]])</small> | <small>[[wczesna kreda]] ([[berrias]]) - [[późna kreda]] ([[mastrycht]])</small> | ||
Wersja z 14:58, 10 gru 2018
| Ankylosauridae (ankylozaurydy) | ||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Czas występowania |
ok. 140 - 66 Ma | |||||||||||||||||||||
| Dieta | roślinożerne | |||||||||||||||||||||
| Rozmiary | do 9 m długości | |||||||||||||||||||||
| Występowanie | Ameryka Północna Australia Azja | |||||||||||||||||||||
| Systematyka | Dinosauria
Ankylosauridae Brown, 1908
| |||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Ankylozaury z buławami na końcu ogona.