2023: Różnice pomiędzy wersjami
m |
|||
| Linia 17: | Linia 17: | ||
! width="185px"|Klasyfikacja | ! width="185px"|Klasyfikacja | ||
! Kraj | ! Kraj | ||
| − | ! Wiek | + | ! width="100px"|Wiek |
!width="250px" class=unsortable|Uwagi | !width="250px" class=unsortable|Uwagi | ||
|- style="background-color:Khaki" | |- style="background-color:Khaki" | ||
| Linia 46: | Linia 46: | ||
! width="185px"|Klasyfikacja | ! width="185px"|Klasyfikacja | ||
! Kraj | ! Kraj | ||
| − | ! Wiek | + | !! width="100px"|Wiek |
!width="250px" class=unsortable|Uwagi | !width="250px" class=unsortable|Uwagi | ||
|- style="background-color:Khaki" | |- style="background-color:Khaki" | ||
Wersja z 16:51, 14 kwi 2023
| Historia dinozaurologii |
|---|
| ... 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 |
| 2021 • 2022 • 2023 • 2024 • 2025 • 2026 • 2027 • 2028 • 2029 • 2030 |
| 2031 • 2032 • 2033 • 2034 • 2035 • 2036 • 2037 • 2038 • 2039 • 2040 ... |
Wydarzenia
- 10 stycznia 2023 roku w wieku 61 lat zmarł argentyński Jorge Orlando Calvo, który zajmował się m.in. zauropodami
Dinosauria
| Jak czytać spis? |
W 2023 roku opisano 3 nowe nazwy dinozaurów (3 nowe rodzaje, 3 nowe gatunki).
Obecnie za ważne taksony nieptasich przedstawicieli Dinosauria uznawane są wszystkie z nich.
| Nazwa | Autorzy | Klasyfikacja | Kraj | Wiek | Uwagi |
|---|---|---|---|---|---|
| Chucarosaurus diripienda | Agnolin, Gonzalez Riga, Aranciaga Rolando, Rozadilla, Motta, Chimento & Novas, 2023 | Sauropoda: Titanosauria | Argentyna | późna kreda | |
| Malefica deckerti | Prieto-Márquez & Wagner, 2023 | Ornithopoda: Hadrosauridae | USA | późna kreda | |
| Platytholus clemensi | Horner, Goodwin & Evans, 2023 | Pachycephalosauria | USA | późna kreda |
Dinosauromorpha
| Nazwa | Autorzy | Klasyfikacja | Kraj | Wiek | Uwagi |
|---|---|---|---|---|---|
| Amanasaurus nesbitti | Müller & Garcia, 2023 | Silesauridae | Brazylia | późny trias |