1911: Różnice pomiędzy wersjami
m (Utworzył nową stronę „{{Szablon:191X}} == Dinosauria == {{Szablon:Pomoc_spis}} W 1911 roku opisano '''14''' nowych nazw dinozaurów ('''7''' nowych rodzajów, '''11''' now...”) |
m (→Dinosauria) |
||
| Linia 3: | Linia 3: | ||
== Dinosauria == | == Dinosauria == | ||
{{Szablon:Pomoc_spis}} | {{Szablon:Pomoc_spis}} | ||
| − | W 1911 roku opisano '''14''' nowych [[nazwa|nazw]] [[dinozaur]]ów ('''7''' nowych [[rodzaj]]ów, '''11''' nowych [[gatunek|gatunków]] i '''1''' nowa [[kombinacja]]). Obecnie za [[ważny]] [[takson]] [[nieptasi]] | + | W 1911 roku opisano '''14''' nowych [[nazwa|nazw]] [[dinozaur]]ów ('''7''' nowych [[rodzaj]]ów, '''11''' nowych [[gatunek|gatunków]] i '''1''' nowa [[kombinacja]]). Obecnie za [[ważny|ważne]] [[takson]]y [[nieptasi]]ch przedstawicieli Dinosauria uznaje się '''2''' z nich. |
{| | {| | ||
| Linia 49: | Linia 49: | ||
|{{Kpt|[[Nopcsa]], 1911}} | |{{Kpt|[[Nopcsa]], 1911}} | ||
|= '''''[[Dacentrurus|Dacentrurus armatus]]''''' | |= '''''[[Dacentrurus|Dacentrurus armatus]]''''' | ||
| − | |- | + | |- style="background-color:Khaki" |
| − | |''[[ | + | |'''''[[Podokesaurus|{{U|Podokesaurus holyokensis}}]]''''' |
|{{Kpt|[[Talbot]], 1911}} | |{{Kpt|[[Talbot]], 1911}} | ||
| − | | | + | |[[Teropod]] ([[celofyzoid]]) z wczesnej [[jura|jury]] [[USA]] |
|- | |- | ||
|''[[Loricatosaurus|Stegosaurus {{U|priscus}}]]'' | |''[[Loricatosaurus|Stegosaurus {{U|priscus}}]]'' | ||
Aktualna wersja na dzień 06:01, 16 mar 2016
| Historia dinozaurologii |
|---|
| ... 1901 1902 1903 1904 1905 1906 1907 1908 1909 1910 |
| 1911 1912 1913 1914 1915 1916 1917 1918 1919 1920 |
| 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929 1930 ... |
Dinosauria
| Jak czytać spis? |
W 1911 roku opisano 14 nowych nazw dinozaurów (7 nowych rodzajów, 11 nowych gatunków i 1 nowa kombinacja). Obecnie za ważne taksony nieptasich przedstawicieli Dinosauria uznaje się 2 z nich.