1941: Różnice pomiędzy wersjami
m |
m (→Dinosauria) |
||
| Linia 19: | Linia 19: | ||
|- | |- | ||
|[[Saurophaganax|{{U|"Saurophagus maximus"}}]] | |[[Saurophaganax|{{U|"Saurophagus maximus"}}]] | ||
| − | |{{Kpt|[[Stovall]] vide [[Ray]], 1941}} | + | |{{Kpt|[[Stovall]]}} ''vide {{Kpt|[[Ray]], 1941}} |
| − | |<small>(''[[nomen nudum]]; | + | |<small>(''[[nomen nudum]]; [[nomen occupatum]]'');</small> = '''''[[Saurophaganax|Saurophaganax maximus]]''''' |
|- | |- | ||
|<small>''[[Succinodon|{{U|Succinodon putzeri}}]]''</small> | |<small>''[[Succinodon|{{U|Succinodon putzeri}}]]''</small> | ||
Aktualna wersja na dzień 20:52, 21 mar 2016
| Historia dinozaurologii |
|---|
| ... 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939 1940 |
| 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949 1950 |
| 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959 1960 ... |
Dinosauria
| Jak czytać spis? |
W 1941 roku opisano 4 nowe nazwy dinozaurów (3 nowe rodzaje i 4 nowe gatunki). Obecnie za ważny takson nieptasiego przedstawiciela Dinosauria uznaje się 1 z nich.
| Nazwa | Autorzy | Uwagi |
|---|---|---|
| Gyposaurus sinensis | Young, 1941 | (nomen dubium); bazalny zauropodomorf z wczesnej jury Chin ?= Lufengosaurus huenei |
| Lufengosaurus huenei | Young, 1941 | Bazalny zauropodomorf z wczesnej jury Chin |
| "Saurophagus maximus" | Stovall vide Ray, 1941 | (nomen nudum; nomen occupatum); = Saurophaganax maximus |
| Succinodon putzeri | Huene, 1941 | ślady małży Kuphus sp., nie dinozaur |