Ankylosaurini: Różnice pomiędzy wersjami
m |
m (Zastępowanie tekstu - "|prawa granica=" na "|") |
||
| Linia 3: | Linia 3: | ||
|- | |- | ||
! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ||
| − | |{{Występowanie|lewa granica=101| | + | |{{Występowanie|lewa granica=101|66}} |
ok. 100,5 - 66 [[Ma]]<br> | ok. 100,5 - 66 [[Ma]]<br> | ||
<small>[[późna kreda]] ([[cenoman]]) - [[późna kreda]] ([[mastrycht]])</small> | <small>[[późna kreda]] ([[cenoman]]) - [[późna kreda]] ([[mastrycht]])</small> | ||
Wersja z 15:05, 10 gru 2018
| Ankylosaurini | ||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Czas występowania |
ok. 100,5 - 66 Ma | |||||||||||||||||||||
| Dieta | roślinożerne | |||||||||||||||||||||
| Rozmiary | do 9 m długości | |||||||||||||||||||||
| Występowanie | Ameryka Północna Azja | |||||||||||||||||||||
| Systematyka | Dinosauria
Ankylosaurini Arbour & Currie, 2016 | |||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Ankylozaurydy blisko spokrewnione z Ankylosaurus.