Chaoyangsauridae: Różnice pomiędzy wersjami
m (Zastępowanie tekstu - "{{Występowanie|lewa granica=" na "{{Występowanie3|") |
m (Zastępowanie tekstu - "|prawa granica=" na "|") |
||
| Linia 11: | Linia 11: | ||
|- | |- | ||
! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ||
| − | |{{Występowanie3|162| | + | |{{Występowanie3|162|133}} |
162 - ok. 133 [[Ma]]<br> | 162 - ok. 133 [[Ma]]<br> | ||
<small>[[późna jura]] ([[oksford]]) - [[wczesna kreda]] ([[walanżyn]])</small> | <small>[[późna jura]] ([[oksford]]) - [[wczesna kreda]] ([[walanżyn]])</small> | ||
Wersja z 15:39, 10 gru 2018
| Autor: |
| Łukasz Czepiński |
| Chaoyangsauridae (czaojangzaurydy) | |
|---|---|
| Czas występowania |
162 - ok. 133 Ma |
| Dieta | roślinożerne |
| Rozmiary | do 1,5 m długości |
| Występowanie | Azja |
| Systematyka | Dinosauria
Chaoyangsauridae Zhao, Cheng & Xu, 1999
|
Chaoyangsauridae (czaojangzaurydy) - grupa bazalnych dinozaurów rogatych, obejmująca najbardziej prymitywne rodzaje ceratopsów.