1867: Różnice pomiędzy wersjami
m (Utworzył nową stronę „{{Szablon:186X}} == Dinosauria == {{Szablon:Pomoc_spis}} W 1867 roku opisano '''3''' nowe nazwy dinozaurów ('''2''' nowe rodzaje i '''3''' nowe [[g...”) |
m (→Dinosauria) |
||
| Linia 12: | Linia 12: | ||
|''[[Acanthopholis|{{U|Acanthopholis horrida}}]]'' | |''[[Acanthopholis|{{U|Acanthopholis horrida}}]]'' | ||
|{{Kpt|[[Huxley]], 1867}} | |{{Kpt|[[Huxley]], 1867}} | ||
| − | |<small>(''[[nomen dubium]]'');</small> [[ | + | |<small>(''[[nomen dubium]]'');</small> [[tyreofor]] ([[nodozauryd]]) z wczesnej [[kreda|kredy]] [[Wielka Brytania|Wielkiej Brytanii]] |
|- | |- | ||
|''[[Euskelosaurus|{{U|Orosaurus capensis}}]]'' | |''[[Euskelosaurus|{{U|Orosaurus capensis}}]]'' | ||
Aktualna wersja na dzień 00:13, 17 lut 2016
| Historia dinozaurologii |
|---|
| ... 1851 1852 1853 1854 1855 1856 1857 1858 1859 1860 |
| 1861 1862 1863 1864 1865 1866 1867 1868 1869 1870 |
| 1871 1872 1873 1874 1875 1876 1877 1878 1879 1880 ... |
Dinosauria
| Jak czytać spis? |
W 1867 roku opisano 3 nowe nazwy dinozaurów (2 nowe rodzaje i 3 nowe gatunki). Obecnie żaden z nich nie jest uznawany za ważny takson nieptasiego przedstawiciela Dinosauria.
| Nazwa | Autorzy | Uwagi |
|---|---|---|
| Acanthopholis horrida | Huxley, 1867 | (nomen dubium); tyreofor (nodozauryd) z wczesnej kredy Wielkiej Brytanii |
| Orosaurus capensis | Huxley, 1867 | = Euskelosaurus brownii |
| Laelaps gallicus | Cope, 1867 | = Streptospondylus altdorfensis |