1887: Różnice pomiędzy wersjami
m |
m (→Dinosauria) |
||
| Linia 18: | Linia 18: | ||
|<small>(''[[nomen dubium]]'');</small> = ''[[Triceratops#T._alticornis|?Triceratops alticornis]]''<br><small>początkowo opisany jako ssak (Artiodactyla)</small> | |<small>(''[[nomen dubium]]'');</small> = ''[[Triceratops#T._alticornis|?Triceratops alticornis]]''<br><small>początkowo opisany jako ssak (Artiodactyla)</small> | ||
|- | |- | ||
| − | |''[[Coelophysis| | + | |''[[Coelophysis|Coelurus {{U|bauri}}]]'' |
|{{Kpt|[[Cope]], 1887}} | |{{Kpt|[[Cope]], 1887}} | ||
|= '''''[[Coelophysis|Coelophysis bauri]]''''' | |= '''''[[Coelophysis|Coelophysis bauri]]''''' | ||
|- | |- | ||
| − | |''[[Coelophysis| | + | |''[[Coelophysis|Coelurus {{U|longicolllis}}]]'' |
|{{Kpt|[[Cope]], 1887}} | |{{Kpt|[[Cope]], 1887}} | ||
|= '''''[[Coelophysis|Coelophysis bauri]]''''' | |= '''''[[Coelophysis|Coelophysis bauri]]''''' | ||
Wersja z 14:37, 21 lut 2016
| Historia dinozaurologii |
|---|
| ... 1871 1872 1873 1874 1875 1876 1877 1878 1879 1880 |
| 1881 1882 1883 1884 1885 1886 1887 1888 1889 1890 |
| 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899 1900 ... |
Dinosauria
| Jak czytać spis? |
W 1887 roku opisano 15 nowych nazw dinozaurów (3 nowe rodzaje, 12 nowych gatunków i 3 nowe kombinacje). Obecnie za ważny takson nieptasiego przedstawiciela Dinosauria uznaje się 1 z nich.