1930: Różnice pomiędzy wersjami
m (→Dinosauria) |
m (→Dinosauria) |
||
| Linia 65: | Linia 65: | ||
|= '''''[[Rubeosaurus|Rubeosaurus ovatus]]''''' | |= '''''[[Rubeosaurus|Rubeosaurus ovatus]]''''' | ||
|- | |- | ||
| − | |''[[ | + | |''[[Foraminacephale|Troodon brevis]]'' |
| − | |{{Kpt|([[Lambe]], [[ | + | |{{Kpt|([[Lambe]], [[1902]]) [[Hay]], 1930}} |
| − | |= | + | |= [[Foraminacephale|"Foraminacephale" ''brevis'']]<br><small>(wcześniej ''Stegoceras brevis'', ''Stegoceras breve'')</small> |
|- | |- | ||
|''[[Stegoceras|Troodon validus]]'' | |''[[Stegoceras|Troodon validus]]'' | ||
Wersja z 01:56, 22 mar 2016
| Historia dinozaurologii |
|---|
| ... 1911 1912 1913 1914 1915 1916 1917 1918 1919 1920 |
| 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929 1930 |
| 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939 1940 ... |
Wydarzenia
- 15. września 1930 urodziła się Halszka Osmólska, polska paleontolog.
Dinosauria
| Jak czytać spis? |
W 1930 roku opisano 16 nowych nazw dinozaurów (2 nowe rodzaje, 7 nowych gatunków i 9 nowych kombinacji). Obecnie żadna z nich nie jest uznawana za ważny takson nieptasiego przedstawiciela Dinosauria.