1933: Różnice pomiędzy wersjami
m (→Dinosauria) |
(mongolozaur ważny) |
||
| Linia 84: | Linia 84: | ||
|{{Kpt|[[Gilmore]], 1933}} | |{{Kpt|[[Gilmore]], 1933}} | ||
|= '''''[[Gilmoreosaurus|Gilmoreosaurus mongoliensis]]''''' | |= '''''[[Gilmoreosaurus|Gilmoreosaurus mongoliensis]]''''' | ||
| − | |- | + | |- style="background-color:Khaki" |
| − | |''[[Mongolosaurus|{{U|Mongolosaurus haplodon}}]]'' | + | |'''''[[Mongolosaurus|{{U|Mongolosaurus haplodon}}]]''''' |
|{{Kpt|[[Gilmore]], 1933}} | |{{Kpt|[[Gilmore]], 1933}} | ||
| − | | | + | |[[zauropod]] ([[tytanozaur]]) z wczesnej [[kreda|kredy]] [[Chiny|Chin]] |
|- | |- | ||
|''[[Ornithomimoides|{{U|Ornithomimoides barasimlensis}}]]'' | |''[[Ornithomimoides|{{U|Ornithomimoides barasimlensis}}]]'' | ||
Wersja z 10:40, 13 maj 2016
| Historia dinozaurologii |
|---|
| ... 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929 1930 |
| 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939 1940 |
| 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949 1950 ... |
Wydarzenia
- 25. kwietnia 1933 zmarł Franz Nopcsa, węgierski paleontolog.
Dinosauria
| Jak czytać spis? |
W 1933 roku opisano 29 nowych nazw dinozaurów (14 nowych rodzajów, 25 nowych gatunków i 4 nowe kombinacje). Obecnie za ważne taksony nieptasich przedstawicieli Dinosauria uznaje się 4 z nich.