Protoceratopsidae: Różnice pomiędzy wersjami
m |
m |
||
| Linia 43: | Linia 43: | ||
| [[Mongolia]] | | [[Mongolia]] | ||
| [[Baruungoyot]] | | [[Baruungoyot]] | ||
| − | | {{pKreda}} | + | | {{pKreda}} ([[kampan]]) |
|- | |- | ||
| ''[[Breviceratops|Breviceratops kozlowskii]]'' | | ''[[Breviceratops|Breviceratops kozlowskii]]'' | ||
| [[Mongolia]] | | [[Mongolia]] | ||
| [[Baruungoyot]] | | [[Baruungoyot]] | ||
| − | | {{pKreda}} | + | | {{pKreda}} ([[kampan]]) |
| ?= '''''[[Bagaceratops|Bagaceratops rozhdestvenskyi]]''''' | | ?= '''''[[Bagaceratops|Bagaceratops rozhdestvenskyi]]''''' | ||
|- style="background-color:Khaki" | |- style="background-color:Khaki" | ||
| Linia 54: | Linia 54: | ||
| [[Mongolia]] | | [[Mongolia]] | ||
| [[Baruungoyot]] | | [[Baruungoyot]] | ||
| − | | {{pKreda}} | + | | {{pKreda}} ([[kampan]]) |
| ?= '''''[[Bagaceratops|Bagaceratops rozhdestvenskyi]]''''' | | ?= '''''[[Bagaceratops|Bagaceratops rozhdestvenskyi]]''''' | ||
|- style="background-color:Khaki" | |- style="background-color:Khaki" | ||
| Linia 60: | Linia 60: | ||
| [[Mongolia]] | | [[Mongolia]] | ||
| [[Baruungoyot]] | | [[Baruungoyot]] | ||
| − | | {{pKreda}} | + | | {{pKreda}} ([[kampan]]) |
| ?= '''''[[Bagaceratops|Bagaceratops rozhdestvenskyi]]''''' | | ?= '''''[[Bagaceratops|Bagaceratops rozhdestvenskyi]]''''' | ||
|- style="background-color:Khaki" | |- style="background-color:Khaki" | ||
| Linia 66: | Linia 66: | ||
| [[Chiny]] | | [[Chiny]] | ||
| [[Bayan Mandahu]] | | [[Bayan Mandahu]] | ||
| − | | {{pKreda}} | + | | {{pKreda}} ([[kampan]]) |
|- style="background-color:Khaki" | |- style="background-color:Khaki" | ||
| '''''[[Platyceratops|Platyceratops tatarinovi]]''''' | | '''''[[Platyceratops|Platyceratops tatarinovi]]''''' | ||
| [[Mongolia]] | | [[Mongolia]] | ||
| [[Baruungoyot]] | | [[Baruungoyot]] | ||
| − | | {{pKreda}} | + | | {{pKreda}} ([[kampan]]) |
| ?= '''''[[Bagaceratops|Bagaceratops rozhdestvenskyi]]''''' | | ?= '''''[[Bagaceratops|Bagaceratops rozhdestvenskyi]]''''' | ||
|- style="background-color:Khaki" | |- style="background-color:Khaki" | ||
| Linia 77: | Linia 77: | ||
| [[Mongolia]] | | [[Mongolia]] | ||
| [[Djadokhta]] | | [[Djadokhta]] | ||
| − | | {{pKreda}} | + | | {{pKreda}} ([[kampan]]) |
|- style="background-color:Khaki" | |- style="background-color:Khaki" | ||
| '''''[[Protoceratops|Protoceratops hellenikorhinus]]''''' | | '''''[[Protoceratops|Protoceratops hellenikorhinus]]''''' | ||
| [[Chiny]] | | [[Chiny]] | ||
| [[Bayan Mandahu]] | | [[Bayan Mandahu]] | ||
| − | | {{pKreda}} | + | | {{pKreda}} ([[kampan]]) |
|} | |} | ||
</small> | </small> | ||
Wersja z 17:47, 28 lis 2018
| Protoceratopsidae (protoceratopsydy) | |
|---|---|
| Czas występowania |
83,6 - 72,1 Ma |
| Dieta | roślinożerne |
| Rozmiary | do 3 m długości |
| Występowanie | Azja |
| Systematyka | Dinosauria
Protoceratopsidae Granger & Gregory 1923 |
Prymitywne, azjatyckie, niewielkie koronozaury pozbawione wydatnych rogów nadoczodołowych.