Unaysauridae: Różnice pomiędzy wersjami
m |
m |
||
| Linia 37: | Linia 37: | ||
| [[Indie]] | | [[Indie]] | ||
| [[Maleri]] | | [[Maleri]] | ||
| − | |{{ | + | |{{NorykWiek}} |
|- style="background-color:Khaki" | |- style="background-color:Khaki" | ||
| '''''[[Macrocollum|Macrocollum itaquii]]''''' | | '''''[[Macrocollum|Macrocollum itaquii]]''''' | ||
| [[Brazylia]] | | [[Brazylia]] | ||
| [[Caturrita]] | | [[Caturrita]] | ||
| − | |{{ | + | |{{NorykWiek}} |
|- style="background-color:Khaki" | |- style="background-color:Khaki" | ||
| '''''[[Unaysaurus|Unaysaurus tolentinoi]]''''' | | '''''[[Unaysaurus|Unaysaurus tolentinoi]]''''' | ||
| [[Brazylia]] | | [[Brazylia]] | ||
| [[Caturrita]] | | [[Caturrita]] | ||
| − | |{{ | + | |{{NorykWiek}} |
|} | |} | ||
Wersja z 17:56, 28 lis 2018
| Unaysauridae (unajzaurydy) | |
|---|---|
| Czas występowania |
ok. 227 - 208 Ma |
| Występowanie | Ameryka Południowa Indie |
| Systematyka | Dinosauria
Unaysauridae Müller, et al. 2018 |
Zauropodomorfy blisko spokrewnione z Unaysaurus.
| Nazwa | Kraj | Formacja | Wiek |
|---|---|---|---|
| Jaklapallisaurus asymmetrica | Indie | Maleri | późny trias (noryk) |
| Macrocollum itaquii | Brazylia | Caturrita | późny trias (noryk) |
| Unaysaurus tolentinoi | Brazylia | Caturrita | późny trias (noryk) |