Unaysauridae: Różnice pomiędzy wersjami
m (Zastępowanie tekstu - "{{Występowanie|lewa granica=" na "{{Występowanie3|") |
m (Zastępowanie tekstu - "|prawa granica=" na "|") |
||
| Linia 3: | Linia 3: | ||
|- | |- | ||
! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ||
| − | |{{Występowanie3|227| | + | |{{Występowanie3|227|208}} |
ok. 227 - 208 [[Ma]]<br> | ok. 227 - 208 [[Ma]]<br> | ||
<small>[[późny trias]] ([[noryk]])</small> | <small>[[późny trias]] ([[noryk]])</small> | ||
Wersja z 15:32, 10 gru 2018
| Unaysauridae (unajzaurydy) | |
|---|---|
| Czas występowania |
ok. 227 - 208 Ma |
| Występowanie | Ameryka Południowa Indie |
| Systematyka | Dinosauria
Unaysauridae Müller, et al. 2018 |
Zauropodomorfy blisko spokrewnione z Unaysaurus.
| Nazwa | Kraj | Formacja | Wiek |
|---|---|---|---|
| Jaklapallisaurus asymmetrica | Indie | Maleri | późny trias (noryk) |
| Macrocollum itaquii | Brazylia | Caturrita | późny trias (noryk) |
| Unaysaurus tolentinoi | Brazylia | Caturrita | późny trias (noryk) |