Guaibasauridae: Różnice pomiędzy wersjami
m |
m (Zastępowanie tekstu - "Występowanie3" na "Występowanie") |
||
| (Nie pokazano 3 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
| Linia 3: | Linia 3: | ||
|- | |- | ||
! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ||
| − | |{{Występowanie| | + | |{{Występowanie|237|209}} |
?237 - 208,5 [[Ma]]<br> | ?237 - 208,5 [[Ma]]<br> | ||
<small>[[późny trias]] (?[[karnik]]-[[noryk]])</small> | <small>[[późny trias]] (?[[karnik]]-[[noryk]])</small> | ||
| Linia 36: | Linia 36: | ||
! Formacja | ! Formacja | ||
! Wiek | ! Wiek | ||
| − | |- | + | |- |
| | | | ||
| '''''[[Guaibasaurus |Guaibasaurus candelariai]]''''' | | '''''[[Guaibasaurus |Guaibasaurus candelariai]]''''' | ||
| Linia 42: | Linia 42: | ||
| [[Caturrita]] | | [[Caturrita]] | ||
|{{NorykWiek}} | |{{NorykWiek}} | ||
| − | |- | + | |- |
|? | |? | ||
| '''''[[Eoraptor|Eoraptor lunensis]]''''' | | '''''[[Eoraptor|Eoraptor lunensis]]''''' | ||
| Linia 48: | Linia 48: | ||
| [[Ischigualasto]] | | [[Ischigualasto]] | ||
|{{KarnikWiek}} | |{{KarnikWiek}} | ||
| − | |- | + | |- |
|? | |? | ||
| '''''[[Panphagia|Panphagia protos]]''''' | | '''''[[Panphagia|Panphagia protos]]''''' | ||
Aktualna wersja na dzień 16:12, 10 gru 2018
| Guaibasauridae (guajbazaurydy) | |
|---|---|
| Czas występowania |
?237 - 208,5 Ma |
| Występowanie | Ameryka Południowa |
| Systematyka | Dinosauria
? Sauropodomorpha / ? Theropoda Guaibasauridae Bonaparte et al., 1999
|
Dinozaury blisko spokrewnione z Guaibasaurus.
| Nazwa | Kraj | Formacja | Wiek | |
|---|---|---|---|---|
| Guaibasaurus candelariai | Brazylia | Caturrita | późny trias (noryk) | |
| ? | Eoraptor lunensis | Argentyna | Ischigualasto | późny trias (karnik) |
| ? | Panphagia protos | Argentyna | Ischigualasto | późny trias (karnik) |
| ? | Saturnaliinae | |||