Coronosauria: Różnice pomiędzy wersjami
m (Zastępowanie tekstu - "{{Występowanie|lewa granica=" na "{{Występowanie3|") |
m (Zastępowanie tekstu - "Występowanie3" na "Występowanie") |
||
| Linia 3: | Linia 3: | ||
|- | |- | ||
! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ||
| − | |{{ | + | |{{Występowanie|101|66}} |
ok. 100,5 - 66 [[Ma]]<br> | ok. 100,5 - 66 [[Ma]]<br> | ||
<small>[[późna kreda]] ([[cenoman]] - [[mastrycht]])</small> | <small>[[późna kreda]] ([[cenoman]] - [[mastrycht]])</small> | ||
Wersja z 16:27, 10 gru 2018
| Coronosauria (koronozaury) | |
|---|---|
| Czas występowania |
ok. 100,5 - 66 Ma |
| Dieta | roślinożerne |
| Rozmiary | do 9 m długości |
| Występowanie | Ameryka Północna Azja ?Europa |
| Systematyka | Dinosauria
Coronosauria Sereno, 1986
|
Zaawansowane neoceratopsy z wydłużoną kryzą ciemieniowo-łuskową z tyłu czaszki. Grupa obejmuje słabo poznanego, azjatyckiego Graciliceratops, azjatyckie protoceratopsydy i zaawansowane laurazjatyckie ceratopsoidy.