1991: Różnice pomiędzy wersjami
m |
m |
||
| Linia 65: | Linia 65: | ||
|[[Zauropodomorf]] ze środkowej [[jura|jury]] [[Chiny|Chin]]<br><small>(?''[[nomen dubium]]'')</small><br><small>(wcześniej ''"Protognathus" oxyodon'')</small> | |[[Zauropodomorf]] ze środkowej [[jura|jury]] [[Chiny|Chin]]<br><small>(?''[[nomen dubium]]'')</small><br><small>(wcześniej ''"Protognathus" oxyodon'')</small> | ||
|- | |- | ||
| − | |''[[ | + | |''[[Obelignathus|Rhabdodon {{U|septimanicus}}]]'' |
| {{Kpt|[[Éric Buffetaut|Buffetaut]]}} i {{Kpt|[[Jean Le Loeuff|Le Loeuff]]}}, 1991 | | {{Kpt|[[Éric Buffetaut|Buffetaut]]}} i {{Kpt|[[Jean Le Loeuff|Le Loeuff]]}}, 1991 | ||
|= '''''[[Obelignathus|Obelignathus septimanicus]]''''' | |= '''''[[Obelignathus|Obelignathus septimanicus]]''''' | ||
Aktualna wersja na dzień 15:37, 4 maj 2025
| Historia dinozaurologii |
|---|
| ... 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 |
| 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 |
| 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 ... |
Dinosauria
| Jak czytać spis? |
W 1991 roku opisano 27 nowych nazw dinozaurów (19 nowych rodzajów, 14 nowych gatunków i 7 nowych kombinacji). Obecnie za ważne taksony nieptasich przedstawicieli Dinosauria uznaje się 8 z nich.