Guaibasauridae: Różnice pomiędzy wersjami
m (Zastępowanie tekstu - "|prawa granica=" na "|") |
m (Zastępowanie tekstu - "Występowanie3" na "Występowanie") |
||
| Linia 3: | Linia 3: | ||
|- | |- | ||
! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ||
| − | |{{ | + | |{{Występowanie|237|209}} |
?237 - 208,5 [[Ma]]<br> | ?237 - 208,5 [[Ma]]<br> | ||
<small>[[późny trias]] (?[[karnik]]-[[noryk]])</small> | <small>[[późny trias]] (?[[karnik]]-[[noryk]])</small> | ||
Aktualna wersja na dzień 16:12, 10 gru 2018
| Guaibasauridae (guajbazaurydy) | |
|---|---|
| Czas występowania |
?237 - 208,5 Ma |
| Występowanie | Ameryka Południowa |
| Systematyka | Dinosauria
? Sauropodomorpha / ? Theropoda Guaibasauridae Bonaparte et al., 1999
|
Dinozaury blisko spokrewnione z Guaibasaurus.
| Nazwa | Kraj | Formacja | Wiek | |
|---|---|---|---|---|
| Guaibasaurus candelariai | Brazylia | Caturrita | późny trias (noryk) | |
| ? | Eoraptor lunensis | Argentyna | Ischigualasto | późny trias (karnik) |
| ? | Panphagia protos | Argentyna | Ischigualasto | późny trias (karnik) |
| ? | Saturnaliinae | |||