Protoceratopsidae: Różnice pomiędzy wersjami
m |
m (Zastępowanie tekstu - "{{Występowanie|lewa granica=" na "{{Występowanie3|") |
||
| Linia 3: | Linia 3: | ||
|- | |- | ||
! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ||
| − | |{{ | + | |{{Występowanie3|84|prawa granica=72}} |
83,6 - 72,1 [[Ma]]<br> | 83,6 - 72,1 [[Ma]]<br> | ||
<small>[[późna kreda]] ([[kampan]])</small> | <small>[[późna kreda]] ([[kampan]])</small> | ||
Wersja z 14:59, 10 gru 2018
| Protoceratopsidae (protoceratopsydy) | |
|---|---|
| Czas występowania |
83,6 - 72,1 Ma |
| Dieta | roślinożerne |
| Rozmiary | do 3 m długości |
| Występowanie | Azja |
| Systematyka | Dinosauria
Protoceratopsidae Granger & Gregory 1923 |
Prymitywne, azjatyckie, niewielkie koronozaury pozbawione wydatnych rogów nadoczodołowych.