Neoceratopsia: Różnice pomiędzy wersjami
m (Zastępowanie tekstu - "|prawa granica=" na "|") |
m (Zastępowanie tekstu - "{{Występowanie|lewa granica=" na "{{Występowanie3|") |
||
| Linia 3: | Linia 3: | ||
|- | |- | ||
! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ||
| − | |{{ | + | |{{Występowanie3|126|66}} |
126-66 [[Ma]]<br> | 126-66 [[Ma]]<br> | ||
<small>[[wczesna kreda]] ([[apt]]) - [[późna kreda]] ([[mastrycht]])</small> | <small>[[wczesna kreda]] ([[apt]]) - [[późna kreda]] ([[mastrycht]])</small> | ||
Wersja z 15:13, 10 gru 2018
| Neoceratopsia (neoceratopsy) | |
|---|---|
| Czas występowania |
126-66 Ma |
| Dieta | roślinożerne |
| Rozmiary | do 9 m długości |
| Występowanie | Ameryka Północna Azja ?Europa |
| Systematyka | Dinosauria
Neoceratopsia Sereno, 1986
|
Zaawansowane ceratopsy. Najwęższy klad obejmujący Triceratops ale nie Psittacosaurus.