Kategoria:Ceratopsia: Różnice pomiędzy wersjami
m |
m (Zastępowanie tekstu - "|prawa granica=" na "|") |
||
| Linia 3: | Linia 3: | ||
|- | |- | ||
! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ||
| − | |{{Występowanie|lewa granica=162| | + | |{{Występowanie|lewa granica=162|66}} |
162-66 [[Ma]]<br> | 162-66 [[Ma]]<br> | ||
<small>[[późna jura]] ([[oksford]]) - [[późna kreda]] ([[mastrycht]])</small> | <small>[[późna jura]] ([[oksford]]) - [[późna kreda]] ([[mastrycht]])</small> | ||
Wersja z 15:52, 10 gru 2018
| Ceratopsia (ceratopsy) | |
|---|---|
| Czas występowania |
162-66 Ma |
| Dieta | roślinożerne |
| Rozmiary | do 9 m długości |
| Występowanie | Ameryka Północna Azja ?Europa |
| Systematyka | Dinosauria
|
Dinozaury rogate - marginocefale z grupy ceratopsów. Charakteryzują się obecnością kości rostralnej, będącej podstawą rogowego dziobu, znajdującej się przed kością przedszczękową. Bardziej zaawansowane formy wytworzyły dodatkowe skostnienia na czaszce, rozrośniętą w kierunku ogonowym kryzę ciemieniowo-łuskową, rogi nadoczodołowe i nosowe, oraz bocznie rozwinięte kości jarzmowe.
Podkategorie
Poniżej wyświetlono 2 spośród wszystkich 2 podkategorii tej kategorii.
C
Strony w kategorii „Ceratopsia”
Poniżej wyświetlono 79 spośród wszystkich 79 stron tej kategorii.