1998: Różnice pomiędzy wersjami
m |
m |
||
| Linia 3: | Linia 3: | ||
== Dinosauria == | == Dinosauria == | ||
{{Szablon:Pomoc_spis}} | {{Szablon:Pomoc_spis}} | ||
| − | W 1998 roku opisano ''' | + | W 1998 roku opisano '''37''' nowych [[nazwa|nazw]] [[dinozaur]]ów ('''34''' nowe [[rodzaj]]e, '''30''' nowych [[gatunek|gatunków]] i '''1''' nowa [[kombinacja]]). Obecnie za [[ważny|ważne]] [[takson]]y [[nieptasi]]ch przedstawicieli Dinosauria uznaje się '''23''' z nich. |
{| | {| | ||
| Linia 73: | Linia 73: | ||
|{{Kpt|[[Dalla Vecchia]], 1998}} | |{{Kpt|[[Dalla Vecchia]], 1998}} | ||
|[[Zauropod]] ([[rebbachizauryd]]) z wczesnej [[kreda|kredy]] [[Chorwacja|Chorwacji]] | |[[Zauropod]] ([[rebbachizauryd]]) z wczesnej [[kreda|kredy]] [[Chorwacja|Chorwacji]] | ||
| + | |- style="background-color:Khaki" | ||
| + | |'''''[[Ilokelesia|{{U|Ilokelesia aguadagrandensis}}]]''''' | ||
| + | |{{Kpt|[[Coria]] & [[Salgado]], 1998}} | ||
| + | |[[Teropod]] ([[abelizauryd]]) z późnej [[kreda|kredy]] [[Argentyna|Argentyny]] | ||
|- | |- | ||
|[[Eotyrannus|"{{U|Lengosaurus}}"]] | |[[Eotyrannus|"{{U|Lengosaurus}}"]] | ||
Wersja z 15:17, 26 kwi 2017
| Historia dinozaurologii |
|---|
| ... 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 |
| 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 |
| 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 ... |
Dinosauria
| Jak czytać spis? |
W 1998 roku opisano 37 nowych nazw dinozaurów (34 nowe rodzaje, 30 nowych gatunków i 1 nowa kombinacja). Obecnie za ważne taksony nieptasich przedstawicieli Dinosauria uznaje się 23 z nich.