1984: Różnice pomiędzy wersjami
m (→Dinosauria) |
m (→Dinosauria) |
||
| Linia 11: | Linia 11: | ||
|- | |- | ||
|[[Altispinax|''Altispinax'' "{{U|lydekkerhueneorum}}"]] | |[[Altispinax|''Altispinax'' "{{U|lydekkerhueneorum}}"]] | ||
| − | |{{Kpt|[[Pickering]], 1984}} | + | |{{Kpt|[[Pickering]], 1984}} ''vide {{Kpt|[[Pickering]], 1995}} |
|<small>(''[[nomen nudum]]'');</small> = '''''[[Altispinax|Altispinax dunkeri]]''''' | |<small>(''[[nomen nudum]]'');</small> = '''''[[Altispinax|Altispinax dunkeri]]''''' | ||
|- style="background-color:Khaki" | |- style="background-color:Khaki" | ||
Wersja z 16:36, 6 maj 2016
| Historia dinozaurologii |
|---|
| ... 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 |
| 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 |
| 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 ... |
Dinosauria
| Jak czytać spis? |
W 1984 roku opisano 15 nowych nazw dinozaurów (10 nowych rodzajów, 12 nowych gatunków i 1 nowa kombinacja). Obecnie za ważne taksony nieptasich przedstawicieli Dinosauria uznaje się 5 z nich a za niedinozaurowe Dinosauromorpha - 1 z nich.
Dinosauromorpha
| Nazwa | Autorzy | Uwagi |
|---|---|---|
| Technosaurus smalli | Chatterjee, 1984 | Silezauryd z późnego triasu USA |